Pabaigus buvusio sraigtasparnių gamyklos angaro konversiją, naujasis modernus pastatas tapo pirmuoju investuotojams kurtis pasiūlytu realiu objektu ALEX inovacijų parko teritorijoje. 10 tūkst. kvadratinių metrų plote – erdvės tyrimų centrams, laboratorijoms, biurų ir sandėliavimo patalpos, kurias, patvirtinę nuomos įkainius, pasiūlėme investuotojams.
Laukiama inovatyvias technologijas kuriančių naujakurių
„Įmonės, norinčios įsikurti naujose erdvėse, pirmiausia teikia paraišką. Buvusio angaro pastate patalpų nuomos kainos priklauso ir nuo investuotojo pateiktos paraiškos vertinimo“, – sako Kauno savivaldybės Investicijų ir projektų skyriaus vedėja Aistė Lukaševičiūtė.
Rekonstravus pastatą, jis buvo pritaikytas eksperimentinės gamybos ir kitoms ALEX numatytų specializacijų krypties įmonių poreikius atitinkančioms veikloms (tarp prioritetinių sektorių – gyvybės mokslai, automobilių pramonės, informacinės ir ryšių technologijos, pramonės įrenginiai ir prietaisai). Naujakuriai turi galimybę perplanuoti gamybinės paskirties erdves ir pritaikyti jas pagal savo individualius poreikius. Statinį sudaro du aukštai: pirmajame – penkios celės aukštomis lubomis (industrinės erdvės), čia pat – gamybai ir sandėliavimui pritaikyti patogūs krovininio transporto privažiavimai. Antrame aukšte – maždaug 5 tūkst. kv. metrų struktūruota erdvė administracinėms patalpoms, laboratorijoms. Greta pastato įrengtas patogus privažiavimas ir vietos automobiliams.
Angarą supančioje teritorijoje jau paruošta visa reikiama infrastruktūra – gatvės, pėsčiųjų ir dviračių takai, požeminės komunikacijos. Daugiau kaip 30 hektarų transformuotos buvusios karinės aviacijos bazės plote laukiama modernaus, pažangias technologijas kuriančio bei vystančio verslo investicijų.
Miestui ir čia dirbantiems žmonėms
Svarbu tai, kad tiek angaro konversija, tiek pačios teritorijos koncepcija nuo pat projekto pradžios buvo vertinta atsižvelgiant į šios vietos savitumą ir sąsajas su aplinkinėmis teritorijomis.
Kiek anksčiau VšĮ „Kaunas IN“ užsakymu buvo atlikta ALEX inovacijų parko išvystymo urbanistinė studija, kurioje skirtas deramas dėmesys jo sąsajoms su aplinkinėmis vystomomis gyvenamosiomis teritorijomis ir simboline pramonės paskirties objekto įsikūrimo Kauno tvirtovės teritorijoje prasme. Jau tuomet buvo užsibrėžtas tikslas kurti integralią ir gyvybingą Aleksoto dalį, kuri iš buvusios karinės teritorijos virs į pramonės inovacijų zoną, atitiks šiuolaikinius darnaus vystymo principus, bus kompaktiška, žalia ir bendravimą skatinanti miesto dalis, kurioje skirta daug dėmesio viešosioms erdvėms – vidiniams takams, rekreacinėms zonoms, patrauklioms tiek kauniečiams, tiek inovacijų pramonės parke dirbsiantiems aukštą pridėtinę vertę kuriantiems darbuotojams.